Nie było nas, był las… Znakowane drzewa pod wycinkę w „Jarze Horpyny” na Górkach Czechowskich

Informację poniższej treści rozesłałem dwa dni temu do zdecydowanej większości lokalnych lubelskich mediów (właściwie wszystkich mainstreamowych)

Szanowni Państwo,
W związku z otrzymaną informacją o oznaczeniu do wycinki drzew w strefie Ekologicznego Sytemu Obszarów Chronionych Miasta Lublin - proszę o podjęcie wszelkich działań, by nie doszło do kolejnego pogromu miejskiego drzewostanu.
Uchwalony dla tego terenu MPZP, który został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, nakazuje w zagospodarowaniu terenu uwzględnienie istniejących drzew do zachowania zgodnie z rysunkiem planu.  Przedmiotowy obszar, w którym oznaczono drzewa do wycinki zlokalizowany jest na terenie "Jaru Horpyny" w bezpośrednim sąsiedztwie Komisariatu V Policji /IIIB1U – tereny zabudowy usługowej oraz ZT – obszar zieleni towarzyszącej/.

Ze względu między innymi na rolę drzew w niwelowaniu zanieczyszczenia powietrza, które z każdym rokiem jest w Lublinie coraz gorsze - trzeba uczynić wszystko, co w ludzkiej mocy, by nie wycięto drzew w "Jarze Horpyny"  oraz innych miejscach strefy ESOCh znajdującej się przy ul. Koncertowej.

Te kilkaset drzew przeznaczonych już do wycinki powinno być w Lublinie najwyższym anty - smogowym alertem.

Do liderów lokalnych, krajowych i międzynarodowych proekologicznych i propaństwowych organizacji pozarządowych zwracam się z prośbą, by występowali z wnioskami o status strony w tej sprawie - przed: RDOŚ w Lublinie, WIOŚ w Lublinie, Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, Biurem Miejskiego Architekta Zieleni, Strażą Miejską  i Policją  w Lublinie.

W załączeniu przesyłam jedno ze zdjęć wykonanych w dniu 12.03.2017 roku w "Jarze Horpyny" oraz Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego z Uchwałą NR 468/XXI/2012 Rady Miasta Lublin z dnia 31 maja 2012 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin - część III w rejonie północnej części ulicy Koncertowej.

Udostępniam również dzisiejszy zapis video z w/w miejsca: https://youtu.be/HC-TZKMfrlU
Andrzej Filipowicz
Porozumienie Obrony Lublina(POL)
Lubelski Alarm Smogowy(LAS) w organizacji
Członek Rady Dzielnicy Czechów Południowy
Po informacjach w Panoramie Lubelskiej dowiedzieliśmy się, że jest to teren prywatny, a więc właściciel może wyciąć wszystkie znajdujące się tam drzewa (co jest oczywistą nieprawdą):
https://lublin.tvp.pl/29477034/13-marca-2017-g-1830 
https://lublin.tvp.pl/29477818/13-marca-2017
Tak było w roku ubiegłym:

Dzisiaj  (14.03.2017) o godzinie 12:00 startuje  w Radio Lublin  audycja na żywo o planowanej wycince kilkuset drzew w Jarze Horpyny i przyległym obszarze. 

Studio mobilne zostanie uruchomione pod Lidlem przy ulicy Koncertowej.

Dla tych, którzy realnego udziału wziąć nie mogą zapraszamy online:
http://radio.lublin.pl/news/58b5812983ba88722e3c9874
https://www.facebook.com/pogotowieradiowe/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *