Wyjście smoka, czyli kto może odpowiadać za smog w Lublinie

Powyższy materiał filmowy, każdemu z mieszkańców naszego miasta, daje podstawy, do pozwania Skarbu Państwa za smog w Lublinie, co już wcześniej uczynił jeden z mieszkańców Rybnika.

Jeżeli jedyną drogą do ocalenia ostatniego istniejącego jeszcze korytarza napowietrzającego i wentylującego nasze miasto są aspekty ekonomiczne, to każdemu z osobna pozostawiamy decyzję o pozwaniu Skarbu Państwa za smog w Lublinie.

Po spotkaniu w Warszawie z szefem i rzecznikiem prasowym Polskiego Alarmu Smogowego, co otworzyło proces afiliacji Lubelszczyzny w struktury tego ogólnokrajowego koordynatora anty-smogowych akcji regionalnych – z pomocą w stosownych pozwach nie będzie większego problemu.

Być może warto rozważyć pozew zbiorowy przeciwko obecnemu jeszcze prezydentowi naszego miasta, który wielokrotnie zaniechał swoich ustawowych obowiązków ochrony zdrowia i życia mieszkańców Lublina.

W Warszawie otrzymaliśmy pomoc jakiej sobie nawet nie wyobrażaliśmy, co po zmaterializowaniu zostanie przedstawione szerokiej opinii publicznej naszego miasta i regionu.

Poniżej zamieszczony jest link do opracowania wydanego przez Krakowski Alarm Smogowy, które powinno stać się lekturą obowiązkową wszystkich samorządowców oraz wszelkiej maści branżowców, bo zawarte tam są twarde wyniki badań naukowych oraz prac analityków i statystyków, a dotyczące wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie i życie ludzi.

Polecam szeroki kolportaż tej książki, bo jednym z naszych głównych zadań jest zmiana świadomości społecznej i wywarcie presji na polityków.

Nasze spotkanie zakończone zostało refleksją gospodarzy, że w kontekście „czopowania” ostatniego korytarza napowietrzającego i przewietrzającego Lublin – nie powinniśmy cofnąć się przed żadnym działaniem, które mogłoby temu zapobiec, bo inaczej nie wybaczą nam tego tak obecne jak i przyszłe pokolenia.

W trakcie rozmów odwiedzili nas „smutni panowie”, którzy zostali na dodatek zidentyfikowani swoim zachowaniem nie przez nas, a naszych gospodarzy 😉

Róbmy swoje:
http://tnijurl.com/skutkismogu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *