#Dyskusja (nie) zarejestrowana!!!

„Schwytanych bandytów przewieziono do WUBP i poddano ostrym przesłuchaniom, co słabszego, gdy skonał, braliśmy we czterech za ręce i nogi układaliśmy w bramie, która była z obu stron zamykana. Pod osłoną nocy ładowaliśmy ich na „Doge” i wywoziliśmy do dzielnicy Czechów, gdzie wrzucaliśmy do okopów i przysypywaliśmy ziemią”. AIPN, 2241/207, Władysław Szpadzik, Relacja nr 216, k.

– Wystarczy 0,05 grama pyłu kostnego, żeby uzyskać pełen profil (DNA).
– Proces izolacji DNA z materiału kostnego jest wieloetapowy i może trwać do kilku dni (publikacja informacji Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji — maj 2018).

– System CODIS (Combined DNA Index System) – autorskie narzędzie Federalnego Biura Śledczego USA (FBI), które służy do porównywania profili genetycznych – znacząco usprawni przywracanie tożsamości ofiarom totalitaryzmów – ocenia IPN. Apeluje też do krewnych ofiar o przekazywanie próbek DNA (publikacja informacji IPN — 08.10.2019).

Jak można przerwać transmisję online w momencie rozpoczęcia „debaty”, co powoduje, że w VOD jest tylko to, co sobie ustali jej organizatorzy?

Przypominanie, że tego typu wydarzenia są finansowane ze środków za przeproszeniem publicznych, byłoby truizmem.

Wystarczyło w agendzie konferencji popularnonaukowej nie zamieszczać punktu „dyskusja”, a problemu by nie było.

Nie po to zapełniliśmy salę i zaprosiliśmy na transmisję online innych obywateli Lublina i świata, bliskich nadal poszukiwanych ofiar zbrodni nazistowskich i komunistycznych oraz świadków, by wycinano dyskusję.

W przeciwieństwie do prelegentów, czy realizatorów transmisji nie jesteśmy na listach tantiem, by ktoś dyktował nam zakres pytań, wypowiedzi i czas ich trwania!

W tej (nie) zarejestrowanej dyskusji padły tak ważne, odważne i merytoryczne pytania oraz uwagi, że po upublicznieniu ocenzurowanego przez IPN nagrania powinna wkroczyć tam NIK lub prokuratura powszechna i sprawdzić czyje interesy reprezentuje IPN w Lublinie?! Jeżeli to nie nastąpi, to w dniu wyborów nie powinniśmy się spotykać przy urnach wyborczych i referendalnych, a pod IPN w Lublinie, które jest dysponentem szczątków i wiedzy o tych, którzy ginęli w niewoli za nasze wolne wybory!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *