Od redakcji

Lublinianin.pl – to witryna informacyjna dla ludzi, którym na mieście Lublin naprawdę zależy!

Serwis informacji ważkich, ważnych i ciekawych, których nie znajdziecie w mediach – w zwykłych mediach ☺

Lublinianin to także każdy z Was, kto kocha swoje miasto, a w nim swoją dzielnicę czy ulicę… Każdy, kto widzi dużo więcej zalet Lublina niż wad, ale też kto potrafi wytknąć włodarzom co mu się w jego mieście nie podoba. Bo władze są po to by słuchać obywateli –swych pracodawców.

W tym zakątku Sieci spotkasz ludzi odważnych by nazywać rzeczy po imieniu, odpowiedzialnych za podejmowaną krytykę i aktywność, osoby ambitne w dążeniu do pozytywnych zmian. Jeśli to czytasz – witaj w zacnym towarzystwie!

Każdy ma niepowtarzalną okazję czytać tutaj całą prawdę o sprawach trudnych i niepopularnych, poznać kulisy kontrowersyjnych decyzji, które czasem skutkują w Lublinie kaskadą dziwnych przemian lub zdarzeń… Dziękujemy za odwagę czytania!

Wybrańcy mają tu niepowtarzalną szansę publikować teksty, które naświetlają rzeczywistość, oznajmiają prawdę ostro i wprost, a nie światłem rozproszonym czy idącym poprzez pryzmat rozmaitych grup interesów – jak czyni to obecnie większość mediów. Wolnych mediów?

Z pewnością dadzą znać o sobie wrogowie naszej bezkompromisowej działalności… Jednak wierność Czytelników i fanów tej witryny będzie inspirować jej twórców by mimo trudności… brnąć dalej.

Redaktor

 

Współpraca z:

Forum Kultury Przestrzeni (FKP) – to otwarta, działająca społecznie grupa osób, którym na sercu leży stan przestrzeni Lublina. Forum jest miejscem wymiany poglądów i podejmowania inicjatyw na rzecz kultury przestrzeni. Organizatorem FKP jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Rada Kultury Przestrzeni (RKP) – społeczne ciało doradcze Prezydenta Miasta Lublin powołane Zarządzeniem nr 1057/2011 z dnia 4 listopada 2011.

Rada działa na rzecz jakości przestrzeni Lublina poprzez opiniowanie w kwestiach decyzji Prezydenta dotyczących przestrzeni miejskiej. Podejmuje też własne inicjatywy w tym zakresie. Społeczne otoczenie Rady stanowi Forum Kultury Przestrzeni (FKP).

Niezależna witryna aktywnych mieszkańców