Nie wie lewica, co czyni prawica, czy jest to tylko wypowiedzenie wojny podatnikom

Po sloganach o wspieraniu przedsiębiorczości przystąpiono w Lublinie do czynów,  których nie stosowali nawet komuniści, bo nawet oni zdawali sobie sprawę z tego, że jeżeli już wyżywią się sami, to gdzieś w te żarcie muszą się zaopatrzyć.

Jednym z pierwszych efektów otwartych działań przeciwko kupcom z ulicy Lipińskiego 17A w Lublinie było spowodowanie spadku ich obrotów o ponad 60%, w stosunku do tych, które osiągali zanim zakazano postoju i zatrzymywania im samym, klientom i dostawcom.

Bez względu na to, czy podjęte działania miały inspirację konkurencji, czy też czysto polityczną, to obecny szef MZDiM oraz Straży Miejskiej powinni natychmiast stracić  swoje funkcje, bo wystąpili przeciwko tym, którzy utrzymują nie tylko ich ale przede wszystkim odpowiedzialnego osobiście za to wszystko, co dzieje się w naszym mieście – obecnego jeszcze prezydenta Lublina, dr Krzysztofa Żuka.

Przedstawiam więc ciąg dalszy tematu możliwości postoju i parkowania w mieście Lublin – szczególnie w miejscach, które zostały do tego przygotowane za pieniądze… publiczne.

Poniżej odpowiedzi na pytania skierowane w powyższej sprawie do MZDiM oraz Straży Miejskiej w Lublinie.

Wnioski i komentarze pozostawiam mieszkańcom, dostawcom, właścicielom i klientom punktów handlowych i usługowych zlokalizowanych w nieruchomość przy ulicy Lipińskiego 17A w Lublinie:

1. Odpowiedź MZDIM w Lublinie:
http://lublin21.pl/pdf/SKM_C224e17030…

2. Odpowiedź Straży Miejskiej w Lublinie:
http://lublin21.pl/pdf/SM-KSO.1602.6….

Początek sprawy oraz pytania dostępne są w pierwszym materiale i pod nim:

Szanowni Państwo,

W oparciu o art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i w trybie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji na wniosek, w poniższym zakresie:

1)Na jakiej postawie, czyj wniosek i w oparciu o jakie przesłanki podjęto decyzję o ustawieniu znaku postoju i zatrzymywania przed przystankiem MPK na wysokości ul. Lipińskiego 17A, przy której wcześniej wykonano miejsca umożliwiające parkowanie i postój aut osobowych.

2)Dlaczego znak postoju i zatrzymywanie nie został wyposażony w tabliczkę „nie dotyczy chodnika”, co umożliwiłoby mieszkańcom, klientom i gościom parkowanie pojazdów przed znajdującymi się tam sklepami oraz blokiem mieszkalnym.

3)Kto i na czyj wniosek wydał polecenie zakładania blokad na koła oraz nakładania mandatów za postój i parkowanie samochodów, których właściciele nie mieli świadomości wprowadzonych zmian.

4)Proszę o podanie terminu, w którym mieszkańcom i klientom sklepów znajdujących się przy ul. Lipińskiego 17A umożliwione zostanie parkowanie pojazdów w miejscu, które swoją lokalizacją nie odbiega od tożsamych, a znajdujących się w centrum naszego miasta i innych częściach Dzielnicy Czechów Południowy.

Odpowiedzi proszę udzielić w formie elektronicznej.

Dziękuję,

Z poważaniem,
Andrzej Filipowicz
Członek Rady Dzielnicy
Czechów Południowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *