Smog w Lublinie osiągnął w nocy poziom „zagrożenia dla życia”!

Smog w Lublinie osiągnął w nocy poziom „zagrożenia dla życia”! Najwyższy poziom zanieczyszczeń do tej pory.

Co na to władze Miasta Lublin odpowiedzialne za ten stan rzeczy? Ile jeszcze będziemy tolerować szkodliwą i antyspołeczną politykę bezkompromisowego zabudowywania miasta, często z pogwałceniem zdrowego rozsądku jak to ma miejsce w przypadku Górek Czechowskich – ostatniego klina napowietrzającego miasto!

Inspektorat środowiska na łamach Dziennika Wschodniego uspokaja, że stan dopuszczalny może być w roku przekroczony 35 razy, ale podobnie jak z prędkością w mieście przekroczyć można jadąc 60km/h ale i jadąc ponad 300km/h jak w tym przypadku. Różnica wydaje się oczywista i nie wymaga komentarza. Nie można więc kompletnie ignorować skali przekroczenia, a wręcz przeciwnie należy wnikliwie zbadać powody.
Normy przekraczane są regularnie od kilku dni. Warto też wyjaśnić, że tzw. „poziom alarmowy” to poziom „Zagrożenie dla życia”!

Od rana normy są przekroczone 5krotnie. Należy dziś unikać wychodzenia z domu, szczególnie dotyczy to dzieci i osób starszych.
Zachęcamy również do podpisania petycji ws. ochrony Górek Czechowskich. Jak widać gołym okiem, nie są to już akademickie gdybania, ale mamy jawny dowód na to jak istotne są Górki Czechowskie dla Miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *