Ekonomia zgodnie kroczy z Ekologią

Ekonomia zgodnie kroczy z Ekologią – albo się z nią rozmija i działa na szkodę wszystkich.

Wiemy (suma myśli i działań grupy), że natłok różnych informacji w zakresie Górek Czechowskich w Lublinie jest ogromny – jednak z punktu widzenia interesu naszego miasta i Państwa Polskiego powinno być istotne, by obywatel cieszył się dobrym zdrowiem.

Zdrowy obywatel to obywatel produktywny (aktywny zawodowo), obywatel nie wymagający nakładów finansowych na rehabilitację i profilaktykę z budżetu Państwa.

Może się to wydawać błahe lecz gdy ten stan pomnożymy razy dziesiątki, setki tysięcy i miliony mieszkańców, to wówczas daje to albo miliardowe oszczędności (czyli zyski w budżecie) albo miliardowe straty (w Polsce według danych WHO jest to rocznie poziom ponad 102 miliardów złotych, co stanowi ponad 13% PKB i 800 złotych miesięcznie na jednego mieszkańca naszego kraju).

Zatem w kontekście poziomu zdrowia obywateli naszego miasta oraz narastającego problemu jakim staje się smog na terenie naszego kraju – zachowanie Górek Czechowskich jako kluczowego elementu zmniejszającego stężenie szkodliwych zanieczyszczeń jest jak najbardziej w interesie samorządu, rządu i organów im podległych.

Co jeszcze musi się wydarzyć, by nie powtarzały się więcej w naszym kraju scenariusze znane obywatelom z afer “Amber Gold” oraz “gruntów warszawskich”, które bledną przy sprawie Górek Czechowskich, bo ta ostatnia dzieje się głównie tu i teraz, a nie tylko w latach minionych.

Bezpartyjnym mieszkańcom Lublina i Polski życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz nadziei, że samorząd i rząd opamięta się w sprawie Górek Czechowskich, bo zdrowia trzeba nie tylko życzyć, ale przede wszystkim czynnie o nie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *