Ratuj się kto może. We własnym zakresie. Smog w Lublinie czyha za węgłem.

Nasze Petycje, Apele i inne obywatelskie inicjatywy przyniosły tyle, że sprawa smogu w Lublinie znalazła odzwierciedlenie w informacji prezydenta naszego miasta z 3. ostatnich lat sprawowania przez niego funkcji publicznej, o ilości interwencji Eko-Patrolu Straży Miejskiej. Prozę życia i skuteczność tych działań obrazuje tytułowa fotografia.

Dnia 2017.11.06 o godzinie 21:00 w stacji WIOŚ przy ul. Obywatelskiej w Lublinie poziom pyłów zawieszonych PM10 wynosił 251.9 µg/m3 (ponad 500% normy), a pyłów zawieszonych PM2,5 był na poziomie 201.6 µg/m3 (ponad 800% przekroczenia normy).

Zalecając mieszkańcom Lublina i regionu stałe monitorowanie pomiarów jakości powietrza i ograniczanie przebywania na zewnątrz w stanach jego ekstremalnego zanieczyszczenia – do sprawy smogu w Lublinie powrócimy już wkrótce.

Zalecany  w czasie znacznego zanieczyszczenia powietrza  algorytm postępowania dostępny jest na stronie Lubelskiego Alarmu Smogowego.

Post scriptum

W dniu 07.11.2017 WIOŚ w Lublinie wydał komunikat, w którym poinformowano o przekroczeniu dobowych norm zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10. Ze względu na czas reakcji jednej z publicznych instytucji na powstałą sytuację – tytuł tego felietonu wydaje się być wielce zasadny.

CDN

af

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *