Nic o nas bez nas i vice versa

Pomimo a może ze względu na sezon ogórkowy warto pamiętać, że smog i smoki nie mają wakacji, co oznacza, że nic o nas bez nas i vice versa.
To, że my urlopujemy, wcale nie oznacza, by w wakacyjną inercję również popadła lubelska deweloperka i sprzyjający jej lokalny oraz centralny układ zamknięty polityki i pieniądza. Pomimo letniej kanikuły, a może właśnie ze względu na jej porę smog zmienił swoje oblicze i przekracza dopuszczalne poziomy Ozonu (O3).

W każdym przypadku złej jakości powietrza wpływ na wysoki poziom zanieczyszczeń ma niewystarczająca ilość zieleni. Właściwe wnioski wyciągnęły z tego Chiny , a nad Bystrzycą i Wisłą nadal dominuje przyzwolenie na betonowanie wszystkiego, co jeszcze jest naturalnie zielonym terenem.

Na wszystkie alerty związane z wydaniem przez Urząd Miasta Lublin warunków zabudowy wielorodzinnej w miejscach, które powinny być terenami zielonymi lub innymi wolnymi od urbanizacji, moja odpowiedź będzie krótka — róbcie powszechne lub indywidualne czynne akcje protestacyjne, bo wszystkie wystąpienia do wszelkich możliwych instytucji potraktowane zostaną „według właściwości” i bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za czyny i słowa.

W zasadzie możecie również śmiało odpuścić występowanie w dowolnej formie do Rady Miasta Lublin, bo jak pokazuje doświadczenie — jedyne, co jest tam poważnie uzgadniane, to kto zgłosi sprzeciw wobec wniosku mieszkańców o prawo do zadania pytania lub wypowiedzi(43:37).

Zaspakajając Państwa głód oczekiwania na kolejne nasze wspólne działania — już dzisiaj zapraszam do udziału w programie „To jest temat” TVP Info, którego emisja z Lublina zaplanowana została na godzinę 15:00 w dniu 29.07.18 z terenu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego przy ulicy Ciepła 7, 20-403 Lublin.

Gdybyście pytali Państwo, co nie czekając do końca miesiąca robić dzisiaj — odpowiem stary zwyczajem, by robić swoje. Jeżeli przy okazji dołączycie do tej akcji, to bez względu na jej efekt będziemy wspólnie mieli satysfakcję, że ukruszyliśmy razem kolejną cegłę w antyobywatelskim systemie, który pęta nas od ponad 70 lat.

Pozdrawiam,
Andrzej Filipowicz
POL/LAS/RDCP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *