Lublin w wolności mieszkańców cofnął się o minimum 100 lat

Poniżej dostępne są zapisy AV przebiegu spontanicznej manifestacji mieszkańców Lublina, którzy przez Radę Miasta i prezydenta potraktowani zostali gorzej niż gdyby byli migrantami w innym mieście lub kraju.
Cała sprawa dotyczyła nie tylko projektu nowego Studium procedowanego z naruszeniem ustawowych wymogów transparentności i jawności działań planistycznych, ale również braku realizacji przez prezydenta dr Krzysztofa Żuka uchwał Rady Miasta Lublin w sprawie Rodzinnych Ogródków Działkowych na Podzamczu, czy też utworzenia rezerwatu na Górkach Czechowskich.

Poza bezpardonowym pozbawieniem suwerenów praw zapisanych art. 32 i 61 Konstytucji RP doszło do kuriozalnego oświadczenia przewodniczącego komitetu wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej, prezydenta Miasta Lublin, dr Krzysztofa Żuka, o rzekomych inspiracjach bezpartyjnych mieszkańców miasta przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wychodzi na to, iż w niektórych sercach i umysłach tak mocno zagościła matka partia, że innych próbują dokładnie tak samo traktować, co jest nie tylko nadużyciem, a również próbą gwałtu na równości wobec prawa i wolności poglądów.

Wezwana na tę okoliczność Policja, po długich konsultacjach z przełożonymi nad interpretacją art. 32 i 61 Konstytucji RP oraz wysłuchaniu tych, którzy dopuścili do zaistniałej sytuacji — oddaliła się po sporządzeniu stosownej notatki służbowej.

Swoją drogą, to dobrze, że pod lubelski ratusz nie podstawione zostały dzisiaj taczki, bo nie byłoby okazji do obnażenia małostkowości, perfidii i zakłamania „wielkości”… medialnych:

Pełny zapis sesji do czasu opuszczenia sali przez realizatora nagrania:

Róbmy swoje!

Pozdrawiam,
Andrzej Filipowicz
LAS/POL/RDCP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *