TBV dewastuje wybieg dla psów na ul. Koncertowej

Parę dni temu na Facebookowej stronie „Inicjatywa na rzecz tworzenia wybiegów dla psów w Lublinie” pojawił się apel do Prezydenta Miasta Lublin z prośbą o interwencję w sprawie dewastacji wybiegu dla psów na ul. Koncertowej:

Wybieg przy ul. Koncertowej nie został ukończony nadal, co gorsza codziennie obserwujemy jego postępującą dewastację. Regularnie kontaktuję się z pracownikami Urzędu Miasta Lublin z Wydziału Gospodarowania Mieniam, Inwestycji i Remontów oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej, którzy najpierw zapewniali, że wybieg zostanie ukończony do końca 2015 r, potem na wiosnę 2016, następnie do 7 października 2016 r. Winą za obecny stan rzeczy obwiniana jest firma TBV, która zniszczyła nawierzchnię miejskiego terenu rozjeżdżając ją ciężkim sprzętem.

To już kolejny przypadek niszczenia i zasypywania odpadami terenów przyległych. Wcześniej w tym roku mieszkańcy musieli interweniować ws. zasypywania odpadami terenu byłej strzelnicy na Górkach Czechowskich. Terenu należącego do TBV, jednakże objętego Europejskim Systemem Obszarów Chronionych, gdzie zdaniem ekologów, z dużym prawdopodobieństwem żywcem zasypano chronione gatunki zwierząt i owadów.

Całość listu można przeczytać tu: List do Prezydenta Miasta Lublin z prośbą o interwencję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *