Widzimy więcej i dalej niż tylko Górki Czechowskie

Pomimo tego, że jesteśmy tylko społecznikami — interesujemy się również miejscami Lublina bardziej odległymi niż Górki Czechowskie. Odwzajemniamy się tym samym tym, którzy nie widząc bezpośrednio Górek Czechowskich — wspierają w ich ochronie nas.


Pochylamy się merytorycznie, bo zainteresowanie trwa cały czas.

W tym tygodniu pochylamy się nad dwiema bardzo istotnymi dla całego naszego miasta kwestiami, czyli cięć rębnych i trzebieży drzew w lesie Stary Gaj oraz planami lokalizacji magazynów odpadów na Zadębiu.

Dzisiaj podając odnośnik do gotowego formularza wniosków i uwag do przedsięwzięcia polegającego na uruchomieniu punktu zbierania odpadów na Zadębiu — prosimy o włączenie i propagowanie w ten sposób osobistego udziału w kończących się konsultacjach


W miarę możliwości sugerujemy korzystanie z ePUAP do wysyłki uwag i wniosków, co powinno zapobiec ewentualnemu kasowaniu maili przez urzędników.


W sprawie cięć rębnych i trzebieży drzew w lesie Stary Gaj trwa jeszcze analiza zgromadzonej dokumentacji i informacji, co powinno zostać skonsumowane w połowie bieżącego tygodnia.


Przy okazji polecam super krótki materiał obrazujący rzetelność informacji pochodzących od Urzędu Miasta Lublin i jego prywatnego partnera biznesowego — prywatnego, bo w kwestii zagospodarowania Górek Czechowskich nie zawarto umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, a tylko zwykłą umowę przedwstępną i notarialnąFormularz uwag i wniosków dostępny online

Z poważaniem i pozdrowieniami

Andrzej FilipowiczDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *