Uwaga! Uwaga! Nadchodzi! Smog już w Lublinie!

W dniu jutrzejszym tj. 27.01.2018 roku oraz w dniach następnych – stacja pomiarowa Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska przy ulicy Obywatelskiej w Lublinie odnotuje alarmowe przekroczenia poziomu pyłów zawieszonych PM2,5 oraz pyłów zawieszonych PM10. Przewidywane stężenia pyłów zawieszonych kolejny raz zagrożą zdrowiu i życiu mieszkańców Lublina!

Zalecamy stosować się do wskazówek opartych o zalecenia ekspertów antysmogowych.

Podajemy te informacje dlatego, że samorząd i zarząd Lublina nadal lekceważą apele, petycje, prośby i wnioski mieszkańców oraz organizacji pozarządowych. Przeznaczenie na gadanie o smogu (Panel obywatelski) 85% całorocznej kwoty zaplanowanej na wymianę „kopciuchów” jest wręcz hipokryzją w sytuacji, w której lubelskie przedszkola znalazły się w raporcie Greenpeace „Polskie Przedszkola w Smogu”

Na wszelki wypadek w sposób szczególny polecamy zapoznanie się z opracowaniem Polskiego Alarmu Smogowego na temat poziomów dopuszczalnych, informowania i alarmu smogowego w Polsce, UE i świecie.

Przypominamy również o upływającym za 4 dni terminie ankiety prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a związanej z „Uchwałą antysmogową”.

Szybkiego powrotu wietrznej pogody, która najlepiej i najskuteczniej broni mieszkańców Lublina przed smogiem.

Andrzej Filipowicz
LAS/POL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *