Uchwała ws. referendum lokalnego dotyczącego przyszłości Górek Czechowskich w Lublinie została zaskarżona

Uchwała Rady Miasta Lublin ws. referendum lokalnego mającego rozstrzygnąć o przyszłości Górek Czechowskich została zaskarżona.

W skardze złożonej za pośrednictwem Rady Miasta do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie znalazły się tylko te merytoryczne argumenty, które znajdują odzwierciedlenie w utrwalonym orzecznictwie sądów krajowych oraz Trybunału Konstytucyjnego.

W przypadku dalszego braku refleksji organu stanowiącego Lublina w kwestii podjętej inicjatywy referendum lokalnego w sprawach planistycznych – złożony zostanie dodatkowy wniosek obejmujący merytoryczne argumenty wykraczające poza jurysdykturę referendalną i krajową.

W rzeczonej skardze zanimizowane zostały dane skarżącego i jego pełnomocnika, by nie dawać kolejnej pożywki do ataków ad personam oraz wirtualnego i werbalnego hejtu wobec osób, które opowiadają się za pełną ochroną Górek Czechowskich przed intensywną wielorodzinną urbanizacją oraz realizacją koncepcji paku naturalistycznego, którego społeczny projekt jest w Urzędzie Miasta od 2001 roku.

Andrzej Filipowicz
Lubelski Alarm Smogowy
Porozumienie Obrony Lublina
Członek Rady Dzielnicy
Czechów Południowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *