Przyroda oszalała! Czy oszaleli również ludzie?!

W środku kalendarzowej i astronomicznej zimy w Lublinie ptaki wiją gniazda i rozpoczynają sezon lęgowy. Niezgodnie z prawami natury i zapisami ustaw ci nasi bracia mniejsi mogą stać się ofiarami wycinek drzew i innych działań mających miejsce na obszarach ich bytowania i to nie tylko w Górkach Czechowskich.

Poniższy odnośnik do odpowiedzi na wyjaśnienia RDOŚ w Lublinie związane między innymi z tym rodzajem fauny pokazuje, że tak naprawdę ptaki i drzewa mogą liczyć tylko na nas i… siebie.

Biorąc poprawkę na fakt, iż w Lublinie mieszkańcy o planowanej wycince drzew dowiadują się dopiero po ich wyrżnięciu oraz lekturze powyższej korespondencji z RDOŚ w Lublinie — nasunęły się nam trzy wnioski:
1. Po co nam instytucja, która nic nie może?!
2. Skoro obecnie RDOŚ w Lublinie tak leży na sercu wykazanie zasadności wycinki drzew na Górkach Czechowskich i pilnowanie interesów spółki specjalnej troski — to może powinno tę instytucję utrzymywać TBV Investment, a nie lubelski podatnik?!
3. Instytucja ta powinna czym prędzej zmienić przynajmniej nazwę, z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na Regionalną Dyrekcję Ochrony Deweloperki!

Tak środek zimy 2019/2020 wygląda w Lublinie:

”A co do zaspokojenia twoich potrzeb: Spójrz na pola, jakie są żyzne i jakie rośliny na nich rosną, i na drzewa, jakie przynoszą owoce, i na zioła! Czego więcej pragniesz jeszcze nad to, co przynosi ci uczciwa praca twoich rąk? Biada mocarzom, którzy źle używają swej siły! Biada przebiegłemu, który rani stworzenia Boże! Biada łowcom! Albowiem oni sami złowieni będą.” (Ewangelia Jezusa:Rozdział 14, 6-8).

af


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *