Gorąca sesja Rady Miasta Lublin w oparach PM10

Na zewnątrz + 20 stopni Celsjusza i ponad 120% normatywu dla pyłów zawieszonych PM10, a wewnątrz jak zwykle brak empatii i szacunku dla suwerena. Nie zmienia tego nawet fakt, że wiosek o zdjęcie z porządku posiedzenia Rady Miasta Lubin w dniu 26.04.2019 punktu, którymi zainteresowani byli mieszkańcy — miał miejsce po otrzymaniu przez radnych poniższego wystąpienia.

Panie i Panowie Radni Miasta Lublin,

Pamiętając doskonale rozmowy, które do samego końca kampanii referendalnej prowadziłem w sprawie bojkotu pierwszego w historii naszego miasta powszechnego plebiscytu dotyczącego przyszłości Górek Czechowskich — w sposób szczególny liderom dzielnic dedykuję poniższy pakiet pytań, z którymi pójdę dzisiaj o godzinie 15:30 na posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska oraz w jutro o godzinie 9:00 na sesję plenarną Rady Miasta Lublin.

Wszelkie analizy wskazują, że gdyby nie tamta zorganizowana akcja, to przedmiotem naszego obecnego zainteresowania nie byłaby próba zawracania biegu Bystrzycy kijem przez radnych PiS, a tworzenie nowego dla niej koryta przez radnych KWW Krzysztofa Żuka.

Wynik referendum dał w dzielnicach tyle determinacji i sił, że jak zajdzie potrzeba, to za 118 dni zmienimy w 100% cały skład Rady Miasta, którą aktualnie Państwo reprezentujecie (jesteśmy związani ustawowym upływem 10 miesięcy od dnia wyborów), by uczynić z niej faktyczny organ stanowiący, a z obecnego prezydenta wykonawczy, bo wszak nikt lepiej nie potrafi naprawiać tego, co sam zepsuł.

Poza otwartym tekstem załączam również stosowny plik

Pytania do radnych ws. referendum lokalnego o przyszłości Górek Czechowskich

LAS/POL ma zaszczyt i przyjemność reprezentować ponad 17% spośród wszystkich mieszkańców Lublina, którzy jednak nie wzięli udziału w referendum lokalnym ws. przyszłości Górek Czechowskich, a więc ponad 44 tysięcy uprawnionych do głosowania, co powstrzymali się od udziału w tym pierwszym w historii Lublina powszechnym plebiscycie.

Podkreślenia wymaga sytuacja, w której opieramy się tylko i wyłącznie na suchych dany statystycznych w postaci ilości uprawnionych do głosowania oraz minimum uczestników stanowiących o wiążącym charakterze referendum lokalnego, a nie wyniki sondaży referendalnych, wszystkich uprawnionych, czy też poszczególnych konkretnych zachowań w postaci głosowania na TAK lub NIE.

Nie dopuszczamy również sytuacji, w której inicjatorzy referendum lokalnego mogliby zakładać frekwencję poniżej progu o charakterze wiążącym, bo to oznaczałoby zgodę na marnotrawienie publicznych środków finansowych miasta, które od wielu lat ma poważny problem z deficytem dochodów nad wydatkami.

Powyższe oznacza, że w pełni zasadne są poniższe pytania:

1. Dlaczego przedstawiciele organu stanowiącego naszego miasta próbują bagatelizować zorganizowaną akcję bojkotu referendum, o który skutecznie apelował Lubelski Alarm Smogowy, Porozumienie Obrony Lublina oraz większość Rady Dzielnicy Czechów Południowy, która była obecna na pierwszym posiedzeniu kadencji 2019-2023?

2. Dlaczego przedstawiciele organu stanowiącego naszego miasta próbują uznać 13% za większe od 17%?

3. Dlaczego przedstawiciele organu stanowiącego naszego miasta do tej pory nie okazali żadnego zainteresowania gotowymi projektami zabudowy Górek Czechowskich ujawnionym im w trakcie kampanii referendalnej oraz scenariuszem ich realizacji na przykładzie inwestycji TBV przy ul. Paganiniego 23?

4. Dlaczego w sytuacji braku wiążącego charakteru referendum lokalnego ws. przyszłości Górek Czechowskich nie ma inicjatywy ze strony przedstawicieli organu stanowiącego naszego miasta, o zachowaniu Górek Czechowskich w formie zapisanej przez SUiKZP z 2000 roku?

5. Dlaczego przedstawiciele organu stanowiącego naszego miasta nie wnioskują o realizację wcześniej przyjętych kierunków zagospodarowania przestrzennego Górek Czechowskich jako „park poligon” obejmujący 100% tego obszaru?

6. Jaki wpływ na decyzje przedstawicieli organu stanowiącego naszego miasta ws. Górek Czechowskich ma sytuacja, w której w Lublinie osoby uprzywilejowane dysponują możliwością „odstępnego” w kwocie 20 tysięcy złotych za każdy lokal jeszcze nie wybudowany, a będący w fazie uzyskania stosownych oficjalnych pozwoleń na ich realizację?

7. Jaki wpływ na decyzje przedstawicieli organu stanowiącego naszego miasta ws. Górek Czechowskich mają partie polityczne lub ich liderzy, bez których objęcie mandatów radnych miejskich byłoby niemożliwe?

8. Dlaczego kwestie polityczne są dla radnych Lublina ważniejsze od pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń?

9. Czy radni Lublina chcą się naprawdę przekonać o sile głosów elektoratu wspierającego obronę Górek Czechowskich przed zabudową i czekać 118 dni na skuteczny wniosek o odwołanie ich z pełnionych funkcji?

Odpowiedź zwiastuje poniższe nagranie:

af

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *