Murem za Górkami, Górkami Czechowskimi w LublinieMy, bezpartyjni i apolityczni społecznicy, którzy działają z otwartymi przyłbicami - zapraszamy również Ciebie do wyrażania dezaprobaty wobec działań prezydenta, urzędników i większości radnych Lublina, a związanych z planowaną zabudową Górek Czechowskich i budową spalarni biomasy na Tatarach i Wrotkowie oraz dyskryminacji osób fizycznych i podmiotów nie związanych z władzą samorządową.

To, co miało miejsce w trakcie "konsultacji" społecznych związanych z projektem nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin - jest całkowitym zaprzeczeniem zasad partycypacji, równości osób i pomiotów oraz władzy sprawowanej w sposób pośredni.
 
Projekt nowego Studium jest dokumentem specyficznym, bo ogniskującym w sobie najważniejszą część zmian, których wprowadzenie byłoby katalizatorem tego, co dzieję się już i może zdarzyć się w nieodległej przyszłości.
 
 Udział w 6. spotkaniach związanych z planowaną zmianą SUiKZP Lublina (oraz pełny zapis ocenzurowanego przez lokalne media przebiegu konferencji prasowej prezydenta) pozwalają na postawienie tezy, że najważniejszą jego częścią są plany zabudowy Górek Czechowskich, budowy spalarni biomasy na Tatarach i Wrotkowie oraz legalizacja realizowanych aktualnie inwestycji, które naruszają ustalenia obowiązującego nadal Studium z 2000 roku i podstawowe interesy mieszkańców Lublina.
 
 Zapraszamy do werbalnego udziału w najbliższej XXI sesji Rady Miasta Lublin, której przedmiotem będzie między innymi sprawa odstąpienia od prac nad planami zabudowy osiedlami mieszkaniowymi Górek Czechowskich. Spotykamy się o godzinie 9:00 w sali obrad plenarnych Rady Miasta Lublin, która znajduje się w sali nr 2 miejskiego ratusza przy placu Króla Władysława Łokietka 1 oraz online.
 
 Więcej informacji wraz z opracowaniami analityków systemowych znajdziecie Państwo tu na stronach lublinianin.pl oraz przez:
 lubelskialarmsmogowy.pl
 lublin21.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *