IPN wchodzi w Górki Czechowskie . Nie naruszajmy terytorium działań archeologów!

Od najbliższego poniedziałku tj. 24 sierpnia 2020 roku IPN w Lublinie wspierany przez lokalnych i krajowych archeologów rozpocznie kompleksowe prace badawcze o obszarze Górek Czechowskich związane z egzekucjami oraz grzebaniem w tym obszarze Lublina ofiar zbrodni systemów totalitarnych.

W pierwszym etapie przebadany zostanie główny wąwóz Górek Czechowskich w pasie niemal jednego kilometra i szerokości około 10 metrów.

Z uwagi na bardzo obszerny teren oraz zakres prac poszukiwawczych niewskazane, a wręcz zakazane jest przekraczanie oznaczeń w obszarze, które zostaną wkrótce naniesione przez pracowników IPN.

Pomóżmy — choćby tylko nie przeszkadzając archeologom, antropologom oraz historykom w ich odpowiedzialnej, żmudnej i trudnej pracy, która ma na celu uszanowanie i upamiętnienie ofiar zbrodniczych systemów totalitarnych, bo samych tylko ofiar nazizmu jest w Górkach Czechowskich niezliczona ilość.

Takie liczne egzekucje w czasie okupacji niemieckiej miały miejsce na Czechowie w Lublinie w latach 1939-1944, a w tym 6.01.1940, 10.04.1940, 26/27.10.1943, 7.02.1944 roku.

Polecam aktualny tematycznie materiał filmowy:

Więcej informacji

Pozdrawiam,

af


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *