Bóg się rodzi, moc truchleje!

Śmiało przyjąć możemy, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą radosne dla mieszkańców Lublina i to pomimo utrzymującej się pandemii koronawirusa i szalejącej inflacji.

Te wyjątkowe jak na czas szczęście przyniósł nam wyrok WSA w Lublinie z dnia 15 grudnia, w którym skład orzekający stwierdził niezgodność z prawem zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Górek Czechowskich, które nadal jeszcze stanowią zwarte i otwarte tereny zielone, śródmiejską enklawę różnorodności biologicznej oraz naturalny klimatyzator i filtr antysmogowy dla aglomeracji lubelskiej.

Wyrok ten, jako kolejny wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie stanowił swojego rodzaju zwieńczenie niema 6. letnich działań niezliczonej rzeczy obecnych i byłych mieszkańców naszego miasta, których miałem zaszczyt reprezentować od strony administracyjnej i logistycznej.

Być może ktoś z czytających ten wpis zechce sobie przypomnieć lub poznać długodystansowy XXI wieczny bieg ku podmiotowości, niezależności i wolności mieszkańców Lublina, co może być niezmiernie fascynującą lekturą i filmem akcji nie tylko w te święta.

Niech nowonarodzony Jezus Chrystus da nam wiarę i siły, by w kwestiach dotyczących ogółu społeczeństwa myśleć i mówić tak, jak śp. profesor Romuald Stanisław Dylewski czynił w stosunku do Górek Czechowskich.

Bóg się rodzi, moc truchleje!

af

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *