Wideo

Konferencja prasowa Posła Jakuba Kuleszy dot. wyjaśnienia procesu zagospodarowania terenu Górek Czechowskich

Szanowni Państwo,

Biuro Poselskie Posła Jakuba Kuleszy zaprasza na konferencję prasową, organizowaną wspólnie z mieszkańcami Lublina, dotyczącą zamiaru zagospodarowania obszaru Górek Czechowskich przez spółki prawa handlowego oraz działań planistycznych wobec tych terenów. Podczas konferencji Pan Poseł przedstawi treść pisma skierowanego do NIK celem wyjaśnienia aspektów jakie zostały przedstawione podczas debaty w dniu 08 grudnia 2016 r. m.in. związanymi z poniesionymi kosztami finansowymi przez Miasto.

Konferencja odbędzie się w najbliższy wtorek (20 grudnia 2016) o godz. 11:00 w Biurze Poselskim Jakuba Kuleszy przy Krakowskim Przedmieściu 13/8 w Lublinie.

Z w/w konferencji prasowej przeprowadzona zostanie transmisja online – zapraszamy!

Czym jest korytarz napowietrzający miasto?

O klimatycznej roli Górek Czechowskich mówi w Lublinie między innymi prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.
Na majowej konferencji „Górki Czechowskie, jako element miejskiego ekosystemu Lublina” zaznaczał, że zabudowa tego obszaru spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta.
To dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Zabudowanie go pogorszy warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno: