Debata o smogu: Jak przewietrzyć miasta?

Post scriptum

"Debata o smogu: Jak przewietrzyć miasta?" z wielu względów była wyjątkowym wydarzeniem, z którego sporządzona została stosowna notatka - i mam nadzieję, że wkrótce znajdzie się w otwartych zasobach sieci Internet.

Od siebie pragnę tylko dodać, że na pytanie jak sobie radzić z bestialskimi działaniami i zamiarami zabudowy Górek Czechowskich nie uzyskaliśmy odpowiedzi, bo tak w Sztokholmie, Berlinie, Krakowie, czy Warszawie - nikt nie wierzy, że coś takiego jest w ogóle możliwe.

Polskie miasta się duszą. Według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 najbardziej dotkniętych smogiem miast w Unii Europejskiej znajduje się w naszym kraju. W niektórych z nich normy zanieczyszczenia powietrza wielokrotnie przekraczają poziom alarmowy. Mimo tych katastrofalnych danych, nie wszyscy zdają się problem dostrzegać.

O to, jak przewietrzyć Warszawę zapytamy m.in. wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego i Emilię Piotrowską z Warszawskiego Alarmu Smogowego.

O to, jak przewietrzono miasta w Europie Zachodniej, zapytamy naszych gości z Berlina i Göteborga. Opowiedzą oni o walce o czyste powietrze, która w Polsce dopiero się zaczyna, a w tych państwa toczy się od kilkudziesięciu lat(…)

Warszawa, 9 luty w godzinach 18:00 – 21:00 „Marzyciele i Rzemieślnicy” Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa.

Więcej informacji: http://tnijurl.com/debata_wawa_smog

Transmisja online będzie dostępna pod adresem:
https://youtu.be/AsY57MEjoJs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *