Uchwała antysmogowa – ruszyły konsultacje z mieszkańcami województwa lubelskiego

Aż chciałoby się rzec – lepiej późno niż wcale. Z racji tej, że kończy się rok 2017, to na komentarze przejdzie czas w 2018 roku.

Tymczasem zapraszamy do lektury informacji skierowanej do mieszkańców naszego regionu o antysmogowej ankiecie oraz licznego w niej udziału i wyrażaniu własnych opinii.

Jedyna sugestia i uwaga LAS, która nie będzie miała wpływu na wynik ankiety – dotyczy drugiego po emisji czynnika powstawania smogu, a jest nim brak właściwego przewietrzania terenów zurbanizowanych.

Zwracamy się więc z gorącą prośbą o krzewienie szerokiego udziału w ankiecie oraz dopisywanie w miejscach przeznaczonych na uwagi następującej formuły: „W sposób szczególny należy chronić tereny zielone i korytarze napowietrzające oraz dbać o czystość ulic – zgodnie z przyjętymi wcześniej zapisami Programów Ochrony Powietrza dla aglomeracji lubelskiej (miasta Lublin) i oddzielnie dla strefy lubelskiej (pozostałego obszaru województwa lubelskiego)

Wkrótce upublicznimy uwagi Lubelskiego Alarmu Smogowego do antysmogowej ankiety.

Świeżego powietrza, pomyślnych wiatrów, wolnych korytarzy przewietrzających i ograniczonej do minimum emisji gazów i pyłów w otaczającej nas atmosferze – na cały Nowy Rok 2018

Życzy Lubelski Alarm Smogowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *