Przyjdźmy licznie do Ratusza w Lublinie na najbliższą sesję Rady Miasta

Smog niejedno imię ma, a smok głowę, co oznacza, że tylko od nas samych zależy, czy jedno nas zadusi, a drugie żywcem pożre.

Plany zabudowy naturalnego filtra antysmogowego i zielonych płuc Lublina, czopowanie klinów i korytarzy napowietrzających, masowe wycinki drzew, urbanizacja terenów zielonych, dolin i wąwozów oraz lekceważenie podstawowych praw ludzkich do spokoju w miejscu zamieszkania – to nas wzywa do licznego udziału w najbliższej sesji Rady Miasta Lublin.

Dlaczego akurat ta sesja Rady Miasta Lublin jest tak ważna dla mieszkańców Lublina? Waga tych obrad lokalnego samorządu wynika z faktu, iż ich przedmiotem będzie miedzy innymi projekt budżetu miasta na 2018 rok, w którym na ochronę powietrza atmosferycznego i klimatu przewidziano tylko 0,016% dochodów, co stanowi 1/3 kosztów rocznego utrzymania światło i wodotrysków na wybetonowanym Placu Litewskim, czy też 85 razy mniej niż kwota zarezerwowana na spłatę samych tylko odsetek od pożyczek, kredytów i wyemitowanych obligacji.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy również, że pod obrady ma zostać wniesiona Petycja Społecznej Inicjatywy Budowy Parku 700 lecia Lublina na Górkach Czechowskich. Nadzwyczajność tej inicjatywy wnika z faktu, że w przeciwieństwie do innych społecznych wystąpień, te zyskało przychylność Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Być może wynika to z faktu, że przedmiotem tej Petycji są działania, które czekają na swoją realizację od ponad 22 lat i nie w zakresie 70% jak chcieliby przedstawiciele Inicjatywy Budowy Parku 700 lecia Lublina na Górkach Czechowskich, a na całym obszarze w/w terenu.

Nasz osobisty i werbalny lub wirtualny udział w najbliższej sesji Rady Miasta Lublin jest niezbędny głównie po to, by w tak istotnych i podstawowych kwestiach jak życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta – nie odbierano prawa do głosu tym, którzy troszczą się o nasze wspólne dobro dlatego, że chcą, a nie tylko muszą wykonywać swoje zawodowe obowiązki.

Przyjdźmy licznie o godzinie 9:00 w dniu 21.12.17 (czwartek) do sali obrad Rady Miasta Lublin, która znajduje się budynku lubelskiego magistratu przy placu Króla Władysława Łokietka 1.

Miasto To My!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *