Memorandum ws. zapowiedzi referendum lokalnego, które miałoby rozstrzygnąć o przyszłości tzw. Górek Czechowskich w Lublinie

W imieniu Lubelskiego Alarmu Smogowego przedstawiam odpowiedź Prezydenta Miasta Lublin, na wystąpienie o informacje na wniosek, związane z inicjatywą referendalną ws. dalszej przyszłości tzw. Górek Czechowskich w Lublinie.

Zamieszczam również „Memorandum ws. zapowiedzi referendum lokalnego, które miałoby rozstrzygnąć o przyszłości tzw. Górek Czechowskich w Lublinie”, które powstało na kanwie ww. odpowiedzi organu wykonawczego Gminy Lublin.

Medialne zapowiedzi zmiany podmiotu inicjującego lokalne referendum z organu wykonawczego na stanowiący nie zmienia jego charakteru przedmiotowego i podmiotowego, co w przypadku podjęcia stosownej uchwały przez Radę Miasta Lublin zostanie zaskarżone oraz spowoduje apel Lubelskiego Alarmu Smogowego o bojkot tego plebiscytu.

Osobom niezorientowanym w temacie inicjatywy lokalnego referendum w Lublinie polecam zapoznanie się z pełnym przebiegiem konferencji prasowej Prezydenta Miasta Lublin, dr Krzysztofa Żuka, który jako organ wykonawczy JST zwołał na tę okoliczność briefing:

Pomyślnych wiatrów w dniach podwyższonej niskiej emisji,

Pozdrawiam
af

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *