Tym razem przedmiotem wpisu jest stanowisko Lubelskiego Alarmu Smogowego ws. projektu Planu adaptacji do zmian klimatu Miasta Lublin do roku 2030 (MPA), który był jednym z punktów sesji Rady Miasta Lublin w dniu 5 września 2019 roku.
Kto wie, jaki byłby wynik głosowania w obliczu odczytanego stanowiska, gdyby nie stronniczość przewodniczącego organu stanowiącego naszego miasta, którego zachowanie musi spotkać się ze skargą do organu nadzoru prawnego nad lokalnym samorządem, który w naszym mieście sprawuje wojewoda lubelski.
Nie zmieni tego fakt wcześniejszej prokrastynacji i rejterady z wykonania swoich powinności przez wojewodę jako obecnie jednego z kandydatów w najbliższych wyborach parlamentarnych.
Jeżeli ktokolwiek z mieszkańców Lublina zamierza czekać 10. lat na wdrożenie działań adaptacyjnych do globalnych zmian klimatu, to z góry przepraszam za tę informację, załączone stanowisko i nagranie z przebiegu dyskusji oraz głosowania nad MPA dla naszego miasta:
Nie mniej istotna w całej sprawie jest nie tylko historia związana z MPA dla Lublina, ale również echa w Polsce jej i Górek Czechowskich.
Z poważaniem i pozdrowieniami,
Andrzej Filipowicz
Lubelski Alarm Smogowy
Porozumienie Obrony Lublina