Bezprawna wycinka drzew w Jarze Horpyny – skarga do Komitetu Konwencji z Aarhus

NorMy

Szanowni Państwo,

W imieniu Porozumienia Obrony Lublina oraz Lubelskiego Alarmu Smogowego /w organizacji/, przekazuję poniższą informację, która jest następstwem braku właściwej reakcji organów administracji samorządowej i rządowej na zgłoszenie planowanej wycinki drzew przy ulicy Koncertowej 4b w Lublinie, co stało się już faktem.

W związku z naruszeniem przez organy administracji samorządowej i rządowej Ustawy o ochronie przyrody oraz Dyrektyw i Konwencji środowiskowych, co umożliwiło bezprawną wycinkę drzew w Jarze Horpyny i przyległościach – sporządzona i złożona zostanie skarga do Komitetu Konwencji z Aarhus.

Dokumenty  potwierdzające nielegalność wycinki w w/w obszarze oraz świadczące o naruszeniu przez organy samorządowe i rządowe Ustawy „Lex Szyszko” oraz Dyrektyw i Konwencji środowiskowych ujawnione zostaną na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która rozpocznie się dnia 28.03.2017 (wtorek) o godzinie 17:00 w lokalu  „Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka”  przy ulicy Chopina 3 w Lublinie.

Informacje, które będą przedmiotem w/w konferencji prasowej nie są jeszcze znane szerokiej opinii publicznej, a ich treść i zawartość wywołają skandal społeczny i polityczny nie tylko w Lublinie i kraju.

Po zakończeniu konferencji prasowej odbędzie się drugie otwarte spotkanie obywatelskie, którego motywem przewodnim będzie „lubelski Amber Gold”

Inicjatorem „Czat(d)ów lubelskich” jest p. Jerzy Andrzejewski,  właściciel w/w lokalu gastronomicznego. Wysoka technologia i miękki dotyk zostaną kolejny raz połączone w Lublinie, bo tylko tak można nazwać inicjatywę, w której żywi ludzie jako społecznicy nienależący do organizacji politycznych połączą się realnie i za pośrednictwem sieci Internet z innymi, dla których życie ludzkie i środowisko naturalne jest wartością nadrzędną nad dyrektywami partyjnymi i „biznesem” za wszelką cenę.

Do udziału w kolejnym, drugim już „Czat(d)cie lubelskim” zaproszeni zostali między innymi: społecznicy, radni miejscy, parlamentarzyści i  prezydent Lublina.

Zapraszamy realnie lub wirtualnie 28.03.2017 od godzinie 17:00

https://youtu.be/DaIp7tLSEXQ

Transmisja online dostępna będzie również przez strony:
http://lublin21.pl
http://czechow.poludniowy.pl

Z poważaniem,
Andrzej Filipowicz
koordynator Porozumienia Obrony Lublina
Lubelski Alarm Smogowy /w organizacji/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *