Nic o nas bez nas?! Raport o stanie Miasta Lublin za 2019 rok

Dzień 25 czerwca 2020 roku przejdzie do annałów historii jako całkowite przeciwieństwo wydarzeń sprzed roku, w którym to harmonogramowa sesja absolutoryjna Rady Miasta Lublin najpierw została odwołana, a następnie jako nadzwyczajną zwołano w niedzielę 30 czerwca 2019 roku, która trwała do białego rana dnia następnego, czyli 1 lipca.

By nie prowokować losu i powtórki „samorządowej nocnej zmiany”, środowiska skupione wokół ochrony i obrony ekosystemu Górek Czechowskich przed zniszczeniem oraz uszanowania pamięci eksterminowanych tam i grzebanych ofiar systemów totalitarnych — odpuściły planowanie i inicjowanie akcji bezpośrednich pod lubelskim magistratem, w którym podjęto środki nadzwyczajne w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Werbalny udział obrońców Górek Czechowskich Wietrznie Zielonych w dyskusji nad Raportem Prezydenta Lublina za 2019 rok był nie lada wyzwaniem, bo po pierwsze wiedzieli, że mają być w mniejszości ponad dwukrotnie większej liczby dyskutantów niż przed rokiem oraz obiektem wspomnianych wyżej ograniczeń pandemicznych.

Poniższy zapis audio-video zawiera tylko czas przed i w trakcie wystąpień obrońców GCWZ. Później nastąpił festiwal wystąpień poparcia dla prezydenta Lublina przyjmowany gromkimi brawami ław sali plenarnej obrad rady miasta, które przyozdobione były wizytówkami „Radni Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka”. Tę „powtórkę z rozrywki” dosadnie skwitował jeden z lubelskich „Korwinowców” mówiąc, że takiego festiwalu obłudy od 1989 roku nie widział.

Kwintesencją całości niech będzie „Biała Księga do Raportu Prezydenta Lublina za 2019 rok”.

Udanych wakacji!

af

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *